Haydi Gençler El Ele!

haydi-gencler-el-elef940cec4f4Uzun süreden beridir Köprü Ruhu çalışmaları ve gençlerin gayretleri bizleri de gayrete getirmeye vesile olmaya başlamışken Genç Naşirler ekibinin özelikle üniversiteli gençler olarak başlatmış oldukları faaliyetler ve hizmetler takdire şayandır. Esasında hizmetimiz içersinde bulunan genç kabiliyetler iyi bir planlama ve organize ile daha verimli hizmetlerde istihdam edilebilir ve edilmelidir. Hizmetimizde bulunan 5000 üniversiteli genç kabiliyetin planlı ve yol gösterici çalışmalarla neler yapabileceği malumdur. Öyleyse haydi gençler diyoruz. Teknolojinin vermiş olduğu imkânları Risale-i Nur hizmetlerinde daha aktif ve verimli nasıl kullanabiliriz bunun istişaresini ve planlamasını yapabiliriz. Bu noktada en büyük kuvvetimiz cemaatimizin şahs-ı mânevîsi ve istişarelerimiz olmalıdır.

Siz gençlerimiz Üstadımızın “Nesl-i Âti” dediği gençlersiniz. Her biriniz “Genç Said”lersiniz. Sizler Nesl-i Cedîd olan gençlerimiz bu hizmet-i imaniye ve Kur’âniyede Üstadımızın takdirini kazanmış bahtiyar gençlersiniz. Rabbimizin sizlere bahşetmiş olduğu istidad ve kabiliyetlerinizi hayırlı hizmetlerde kullanabilir ve her mahallimizde hizmetlerimizin lokomotifi olabilirsiniz. Çünkü sizler ve bizler Risale-i Nur hakikatlerine çok yakınız. Bu büyük bir nimettir ve şükür vesilesidir. “Nimet şükür görmezse gider.” sırrınca bu nimetin şükrü ancak hizmetlerle verilebilir diye inanıyoruz. Milyonlarca genç ve insanımızın imanlarını kurtarmak yolunda bu sefine-i Rabbaniyede bizler birer nefer ve hademe vaziyetindeyiz. Belki başkaları bana ne diyebilir, haberim olmadı diyebilir, keyfine ve nefsine düşkün olabilir! Ancak bizlerin böyle bir lüksü ve gerekçesi olamaz! Bilmiyordum, haberim olmadı deme durumumuz yoktur.

Ey Genç kardeşlerim, Genç Yorum ekibinin bu çağrısın lebbeyk diyelim! Her üniversite şehrimiz Genç Yorum teşkilatlanmasını yapabilir ve Genç Yorum dergimiz etrafında faaliyetlerini kolayca muhtaç olan sair gençlere ulaştırabilir. Bunun için tez elden vakit kaybetmeden heyetler kurulup genç kardeşimiz Mustafa Usta ile irtibata geçilebilir. Bu vesileyle uzun süredir istişarelerle beraber olduğumuz genç kardeşlerimi tebrik ediyorum. Özellikle Bursa merkezli SAGES ve NurLis gençlerini; Mersin ve Antalya gibi mahallerimizdeki genç kardeşlerimizi; hasseten Risâle Tâlim Gençlerini tebrik ediyoruz. Yeni yeni mahallerimizden bu tür haberleri bekliyoruz ve biz orta yaş ve kendilerini genç hissedenleri de harekete geçirip şevke getireceğinize inanıyoruz. Hepinize selam, duâ ve mahabbetlerimle.

Not:Bu yazımız çok kıymetli Mustafa Usta’nın gençlere çağrısı için yapmış olduğu dâvete mesaj olarak gönderilmiştir.

Abdülbâkî ÇİMİÇ
[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir